ZESPOŁY ARTYSTYCZNE

Kolumbia

Talent School of Dance
Talentos School of Dance to zespół złożony z miłośników kultury latynoskiej - zwłaszcza mieszkających na co dzień w Wielkiej Brytanii kolombijczyków. Członkowie zespołu mocno utożsamiają się z krajem swojego pochodzenia, a poprzez muzykę, taniec i śpiew pragną promować kolumbijski folklor i tradycję. Formacja koncertowała w Europie, Azji i obu Amerykach. Dzięki bogatej palecie kostiumów ich widowiska taneczne cieszą się ogromną popularnością.

Polska

Zespół Pieśni i Tańca "Miechowiacy"
Zespół posiada w swoim repertuarze przede wszystkim pieśni i tańce krakowskie z uwzględnieniem mikroregionu miechowskiego i Racławic, pieśni i tańce lubelskie, śląskie oraz tańce narodowe takie jak polonez czy mazur. Zespół występuje przede wszystkim w strojach krakowskich lub w strojach właściwych dla danego regionu w zależności od wykonywanego programu propagując i kultywując na swoich koncertach folklor i kulturę narodu polskiego.

Polska

Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka"
Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” działa w ramach Myślenickiego Towarzystwa Kultury od 2011 roku. Patronat nad Zespołem i główny mecenat finansowy sprawuje Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach. Zespół skupia w swoich szeregach dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby studiujące i pracujące.

Panama

Rhythms y Raicos Panameras Ballet Folkclorico
Zespół został założony w styczniu 1985 roku przez profesora Edgara Alexisa Villaverde. Od samego początku grupa odnosiła sukcesy nie tylko w kraju, ale także za granicą. Formacja koncertowała m.in. w takich krajach jak: Kolumbia, Hiszpania, Portugalia, Rosja, Anglia, Belgia, Holandia, Chile, Francja, Niemcy, Włochy, Stany Zjednoczone, Kostaryka, Nikaragua, Gwatemala, Honduras, Grecja, Peru, Polska, Szwajcaria, Meksyk. Trzy lata temu na festiwalu w Turcji grupa otrzymała nagrodę specjalną za najładniejszy kostium.

Polska/Kanada

Zespół Pieśni i Tańca Krakusy
Zespół Krakusy - Polish Folk Dance Association istnieje w Calgary od 21 lat, kiedy to w 2002 Sr. Alojza utworzyła ten zespół dla dzieci polonijnych w Calgary przy parafii Matki Bożej Królowej Pokoju. Przez lata zespół rozwijał się i dzisiaj liczy ponad 45 dzieci w wieku od 6-16 lat. Krakusy to młoda, dynamiczna grupa dzieci i młodzieży która swymi żywymi tańcami, oraz pięknymi polskimi strojami pobudza publiczność na scenach lokalnych w Calgary i Albercie jak i na scenach w Polsce.

Węgry

Kéve Folk Dance Ensemble
Grupa Tańca Ludowego Kéve została założona w 1983 roku. Ráckeve znajduje się na wyspie Csepel, 40 km na południe od Budapesztu. Przez piękne miasto przepływa Dunaj. Celem Grupy jest poznanie tańców i tradycji regionu węgierskojęzycznego oraz przedstawienie ich na scenie w celu zapoznania publiczności z tymi dawnymi tradycjami. Prezentacje dają możliwość podziwiania nie tylko niesamowitych tańców i muzyki, ale także tradycyjnych, zróżnicowanych w każdym regionie strojów.

USA

American Folk Ensemble
Członkowie zespołu reprezentowali Stany Zjednoczone na ponad 70 najważniejszych festiwalach i imprezach folklorystycznych w całej Europie Wschodniej i Zachodniej, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Korei i Chinach od 1991 roku. AFE szczyci się bogatym i zróżnicowanym repertuarem, z amerykańskim stylem i dziedzictwem, które jest tak dynamiczne i ekspresyjne jak region Gór Skalistych, który reprezentuje. Program zespołu to muzyka i tańce z Appalachów, miejsca narodzin Cloggingu, a także kultura Dzikiego Zachodu.

Peru

Ritmos del Tiempo
Zespół Ritmos del Tiempo powstał w 2012 roku. Od samego początku artyści z Peru koncentrują się na wartościowych elementach folkloru tanecznego i muzycznego swojego kraju. Działają w różnych przestrzeniach artystycznych - teatralnej, muzycznej i taneczne. 11 letnie doświadczenie sprawiło, że zespół cieszy się ogromną popularnością i uznaniem na całym świecie. W repertuarze Zespołu znajdują się tańce z peruwiańskiego wybrzeża, gór a także tropikalnej puszczy. W zespole występują dzieci, młodzież i dorośli.

Meksyk

Compania Folclorica de la Universidad Autonoma
Zespół Pieśni i Tańca Autonomicznego Uniwersytetu Queretaro rozpoczęło swoją działalność w 1966 roku i jest kierowany przez Dolores Zúñiga i Héctor Córdoba. Zespół koncertował na ważnych kongresach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych w Meksyku i Europie, Azji. Grupa odwiedziła praktycznie większości Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej, prezentując meksykańską tożsamość na całym świecie.

Korea

Folk Group Gapyeong County
Zespół Pieśni i Tańca z Instytutu Gospodarczo Przemysłowego z hrabstwa Gapyeong, to formacja artystyczna z wieloletnim doświadczeniem. Tancerze koncertowali w ponad 30 krajach za każdym razem oddając urok wyjątkowej kultury Koreańskiej. Zespół cieszy się popularnością i uznaniem widzów na cały świecie, a dzięki wspaniałemu programowi artystycznemu stwarza możliwość bliższego poznania tego wyjątkowego kraju.

Kenia

Nairobi Dance Ensemble
Zespół Nairobi Dance Ensemble, to jedna z największych i najstarszych formacji artystycznych w Kenii. Składa się z tancerzy ludowych, akrobatów, i muzyków. Siedzibą zespołu jest Nairobi nazywane miastem w słońcu. Zespół składa się z 35 młodych i utalentowanych artystek i artystek. Jako ambasadorowie Kenijskiej kultury zespół stara się o zachowanie bogatego dziedzictwa kultury Kenii. Zespół składa się z przedstawicieli 42 różnych plemion.

Estonia

Folk Dance Ensemble Soveldaja
Nazwa grupy „SOVELDAJA” pochodzi od estońskiego czasownika „soveldama”, który oznacza tworzyć, aranżować lub projektować. Jedna z pierwszych badaczek tańca i choreografka , Anna Raudkats, sygnowała aranżowane przez siebie tańce napisem „Soveldanud Anna Raudkats”, stąd nazwa grupy. Obecna grupa liczy około czterdziestu tancerzy. Ponieważ jest to stosunkowo niewielka liczba jak na zespół tańca ludowego, grupa jest jak wielka szczęśliwa rodzina, w której można dzielić się radościami i smutkami.

Chorwacja

Folk Dance Ensemble "Preporod"

© 2020 festival.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń