2022-06-27

Wolontariusze gotowi

W minioną niedzielę 26 czerwca odbyło się doroczne szkolenie dla wolontariuszy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2022. W spotkaniu udział wzięło blisko 40 młodych ludzi, którzy przez dwa tygodnie pracować będą przy organizacji wydarzenia.

 Łączy nas wolność
Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to wydarzenie które już od pierwszej edycji zaznaczyło swoje mocne miejsce na kulturalnej mapie Małopolski. Dzięki powierzeniu organizacji wydarzenie w ręce młodych ludzi z całego regionu Festiwal jest wydarzeniem odpowiadającym m.in. na oczekiwania młodzieży w kontekście zainteresowania kulturą etniczną – w tym zwłaszcza muzyką etno i tańcem ludowym.

Przez 10 dni wolontariusze uczestniczą we wszystkich pracach – zarówno organizacyjnych w miejscu pobytowym, koncepcyjnych przy opracowaniu programu, jak również pilotując i obsługując zagraniczne grupy. Program Festiwalu bogaty jest w wydarzenia traktujące folklor jako inspirację współczesnej muzyki, tańca, sztuk plastycznych czy kinematografii. Nowoczesny rys i wykorzystanie dostępnych rozwiązań technologicznych jest jednak sposobem prezentacji folkloru, a nie jego wyłącznej modyfikacji czy przetwarzania.
 
© 2020 festival.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń