Warsztaty rękodzieła

rekodzielo

 Festiwalowe ptaszki – ceramika

11 lipca – poniedziałek g. 16.00 -18.00

Prowadząca: Iwona Płoskonka

Zobacz twórczość autora warsztatów >>> 

Iwona Płoskonka od 10 lat zajmuje sie tworzeniem ceramiki artystycznej do wnętrz i ogrodów, swoje prace wykonuje recznie z gliny wykorzystując różne techniki modelowania. Ulubionym motywem są kwiaty (ukochane maki), ornamenty roślinne i dzieci. Jej prace to głównie misy, naczynia, lampy, biżuteria, wszystko łączy jedno – pasja i radość.

Wielokulturowe wycinanki, to, co łączy – wycinanka

13 lipca – środa g. 16.00 -18.00

Prowadząca: Natalia Nowacka

Natalia Nowacka – absolwentka, obecnie doktorantka ASP w Krakowie. Edukatorka i artterapeutka. Prowadzi Warsztat Twórczy; miejsce tworzenia, eksperymentowania, doświadczania, nabierania śmiałości i ćwiczenia wyobraźni, gdzie wspiera indywidualne zdolności każdego z uczestników. Opiekunka merytoryczna 30 kilometra – miejsca dedykowanego działaniom wizualnym w Myślenicach, efemerycznej galerii Myślenickiego Towarzystwa Kultury.

Krakowski pajacyk – drewniana zabawka

15 lipca – piątek g. 12.00 -14.00

Prowadzący: Sava Art – Danka Lisowska i Monika Stanisz

Zobacz twórczość autora warsztatów >>>  

Sava Art to dwie twórczynie drewniamych zabawek wzorowanych i inspirowanych tradycyjnymi zabawkami ludowymi. Ich zabawki, powstające w niewielkiej miejscowości Sawa niedaleko małopolskiego Gruszowa zdobywają serca nie tylko najmłodszych. Wyróżnone między innymi Pierwszą Nagrodą Jury Dziecięcego w konkurskie na Zabawkę Przyjazną Dziecku organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach za zabawkę edukacyjną “Wędkowisko”.

Małopolski konik – przytulanka

17 lipca – niedziela g. 12.00 – 14.00

Prowadzący: Qbeusz

Zobacz twórczość autora warsztatów >>>   

Qbeusz to mała rodzinna firma zajmująca się tworzeniem zabawek szmacianych, toreb filcowych, ekologicznych zabawek drewnianych.

Propozycja powrotu do tego, co tworzyły nasze babcie i mamy, rękodzieła bazującego na szlachetnych, naturalnych materiałach I prostocie wykonania.

ZAPISY do 8 lipca 2016

KONTAKT W SPRAWIE WARSZTATÓW

Natalia Nowacka
warsztatymyslenice@gmail.com
tel. 505697317