Strefa fotografii

STREFA_FOTOGRAFII

PLENER FOTO

Myślenicka Grupa Fotograficzna oraz Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem zapraszają na pierwszy międzynarodowy plener fotograficzny, który towarzyszy tegorocznej edycji Festiwalu. W plenerze udział weźmie 10 zagranicznych fotografików oraz członkowie MGfoto. Idea tego wydarzenia powstała na podstawie współpracy organizatorów Festiwalu oraz członków grupy fotograficznej. Wydarzenie ma być cyklicznym spotkaniem z fotografią, a także sposobem na dokumentację wszystkich wydarzeń, które realizowane są podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotykań z Folklorem. Podczas kolejnych edycji Festiwalu będą realizowane wystawy fotografii, które w sposób przeglądowy będą dokumentować wydarzenia w ramach Festiwalu.

mg_foto

Koordynatorami pleneru oraz aktywności w ramach tego wydarzenia jest Myślenicka Grupa Fotograficzna MGfoto. W ramach współpracy z MGfoto 17 lipca o godz. 18.00 w Cafe Festiwalowym (kawiarnia Młynek, Rynek w Myśleniach) odbędzie się spotkanie z fotografią dokumentującą polską codzienność: miasta, wsie, plenery. Będzie to wyjątkowa okazja do poznania uroków naszego kraju.

TWARZE FOLKLORU MAGDA&MICHAŁ

front_2

Kolejnym wydarzeniem w ramach działań fotograficznych jest PLENEROWA WYSTAWA pt. „Twarze folkloru” autorstwa Magdaleny i Michała Turczyków (www.turczyki.pl)  przygotowana podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu. W trakcie specjalnej sesji fotograficznej Magda i Michał wykonali portrety wybranych artystów zarówno w strojach ludowych, jak i w zwykłych białych podkoszulkach. W ten sposób autorzy chcą pokazać jak niezwykła metamorfozę przechodzą ich bohaterowie. Dwa świat. Tradycji i współczesności. Jednocześnie wskazują, że folklor, tradycja jest tak powszechnym a jednocześnie niezwykle cennym dobrem, które uszlachetnia ludzi.

indo_1

OTWARCIE WYSTAWY
10.07.2017, poniedziałek, godz. 17.00
Rynek w Myślenicach