Program

PONIEDZIAŁEK, 11 LIPCA 2016

16:00 - 18:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

Warsztaty ceramiczne i koncert kapel

WARSZTAT: Festiwalowe ptaszki. Ceramika.
KAPELE: Kostaryka, Brazylia

Nowy element w programie Festiwalu. Otwarte warsztaty ceramiczne podczas których uczestniczy samodzielnie pod okiem profesjonalnego instruktora przygotują własne propozycje ceramiczne. Warsztatom towarzyszyć będą koncerty zagranicznych kapel.

Więcej o warsztatach ZAPISY >>> 

WTOREK, 12 LIPCA 2016

16:00 - 18:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

Spotkanie autorskie i koncert kapel

SPOTKANIE AUTORSKIE: Dookoła świata z ZM
KAPELE: Słowacja, Macedonia

Nowy element w programie Festiwalu. Spotkanie autorskie z dyrektorem ZPiT Ziemia Myślenicka Piotrem Szewczykiem pn. „Podróze z Ziemią Myślenicką”. Spotkanie będzie poświęcone licznym wyjazdom artystycznym Zespołu. Spotkaniu towarzyszyć będą koncerty zagranicznych kapel.

Więcej o spotkaniu >>> 

ŚRODA, 13 LIPCA 2016

16:00 - 18:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

Wielokulturowe wycinanki i koncert kapel

WARSZTAT: Wielokulturowa wycinanka. 
KAPELE: Serbia, Tajwan

Nowy element w programie Festiwalu. Otwarte warsztaty wielokulturowej wycinanki podczas których uczestniczy samodzielnie pod okiem profesjonalnego instruktora przygotują własne prace. Warsztatom towarzyszyć będą koncerty zagranicznych kapel.

Więcej o warsztatach ZAPISY >>> 

CZWARTEK, 14 LIPCA 2016

17:00 - 18.00

Siedziba ZPiT Ziemia Myślenicka (Kościuszki 16)

Pieśni kurpiowskie

Szymanowski pierwszy raz pieśni kurpiowskie opracował choralnie (1928 -29). Jednak już w następnych latach napisał cykl dwunastu Pieśni kurpiowskich na głos i fortepian op. 58.
„Chciałbym, aby każdy z trzech zeszytów miał jakąś logiczną całość” (K. Szymanowski Korespondencja 2002, s. 151). Cykl podzielony jest na cztery części po trzy pieśni, z czego każda część ma odrębny charakter, koloryt dźwiękowy.

Spisak „Trzy pieśni kurpiowskie” na głos i kwartet smyczkowy (1935) mógł zaliczyć do jednej ze swoich najważniejszych kompozycji. Ten kompozytor XX wieku był również skrzypkiem, co słychać w powyższej kompozycji. Warstwa wokalna przenika się z warstwą instrumentów smyczkowych.

więcej o wykonawcy >>>

Sala koncertowa 
Budynek OSP Śródmieście 
ul. Kościuszki 16, 32-400 Myślenice

18:00 - 18:30

Rynek w Myślenicach

Muzyczne wariacje. Dudy i lira korbowa

Andrzej Horabik mam 27 i pochodzi z Myślenic.Od ponad 10 lat jest pasjonatem folkloru średniowiecznego. Od około 2 lat gra na Wielkich Dudach Szkockich oraz od roku na Lirze korbowej. Jest samoukiem a granie jest jego pasją którą ciągle rozwija . Gra muzykę charakterystyczną dla każdego instrumentu począwszy od średniowiecza po fragmenty muzyki filmowej.

19:00 - 21:30

RYNEK W MYŚLENICACH

KONCERT A to MałoPOLSKA właśnie!

Muzyczna podróż po  różnych częściach Polski. Koncert w wykonaniu gospodarzy Festiwalu Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”.  W programie barwne widowisko, które będzie dedykowane polskiej kulturze ludowej.

PIĄTEK, 15 LIPCA 2016

16:00 - 18:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

Warsztaty zabawkarskie i koncert kapel

WARSZTAT: Krakowski pajacyk.

Nowy element w programie Festiwalu. Otwarte warsztaty zabawkarskie podczas których uczestniczy samodzielnie pod okiem profesjonalnego instruktora przygotują własne prace. Warsztatom towarzyszyć będą koncerty zagranicznych kapel.

Więcej o warsztatach ZAPISY >>> 

19:00 - 22:15

RYNEK W MYŚLENICACH

KONCERT INAUGURACYJNY

Jedno z najważniejszych wydarzeń Festiwalowych. Koncert podczas, którego swoje krótkie reprezentacyjne programy wykonają wszystkie grupy uczestniczące w Festiwalu. Widowisko połączone z ceremonią prezentacji flag narodowych oraz krajów pochodzenia artystów uczestniczących w wydarzeniu.

22:15 - 23:30

RYNEK W MYŚLENICACH

Pakistańskie Sufi Pop&Rock

Niezwykły artystyczny projekt prosto z Pakistanu. Jedni z najbardziej rozpoznawalnych w tym kraju wykonawców.  Autorzy hitowych przebojów. Inspirują się muzyką folkową, pop a także rockiem.  Po raz pierwszy w Polsce z pełnym koncertem. Jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń Festiwalowych.

Więcej o artystach >>>

SOBOTA, 16 LIPCA 2016

11:00 - 12:00

MAŁOPOLSKA SZKOŁA GOŚCINNOŚCI

TASTE OF WORLD. SPRÓBUJ ŚWIATA

WARSZTAT: Małopolski konik. Przytulanka. 
KAPELE: Francja, Brazylia

Kulinarna propozycja dla wszystkich ciekawych smaków z różnych części świata. W Małopolskiej Szkole Gościnności (ul. Zdrojowa 18, Myślenice – ZARABIE) odbędzie się degustacja przysmaków przyrządzonych z tradycyjnych składników – typowych dla krajów reprezentowanych na Festiwalu. Drobny poczęstunek wraz z uczniami Małopolskiej Szkoły Gościnności przygotują artyści z 10 krajów. Zobacz jak dojechać

15:00 - 17:00

ULICE MYŚLENIC

KOROWÓD FESTIWALOWY

Przemarsz ulicami Myślenic blisko 350 artystów w barwnym korowodzie. Parada podczas której artyści ubrani w tradycyjne stroje ludowe w towarzystwie kapel niczym w Rio de Janeiro bawić będą publiczność i mieszkańców Myślenic zgromadzonych na trasie przejścia korowodu. Ta propozycja, to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń Festiwalowych. Parada wyruszy z ronda im. Marszałka Marka Nawary przy ul. Piłsudskiego (zobacz na mapie). Korowód przejdzie dalej: ul. Piłsudskiego, do skrzyżowania z ul. Słowackiego, kolejno w ul. Słowackiego do ronda w śródmieściu, ul. Kościuszki, aż do Rynku, gdzie rozpoczną się popołudniowe prezentacje Festiwalowe.

17:00 - 21:40

RYNEK W MYŚLENICACH

KONCERTY FESTIWALOWE

Prezentacje sceniczne wybranych grup. Zespoły zaprezentują długie programy (max 50 minut) z najciekawszymi i najbarwniejszymi elementami folkloru kraju pochodzenia.

Słowacja, Kostaryka, Polska, Tajwan, Macedonia, Węgry

17:00 - 17:30

SUCHA BESKIDZKA ZAMEK

Kapela Góralska z Suchej Beskidzkiej

Koncert na dziedzińcu zamku suskiego. W programie najciekawsze elementy folkloru górlaskiego w oryginalnych aranżacjach i ciekawym wykonaniu.

17:30 - 18:00

SUCHA BESKIDZKA ZAMEK

Zespół Regionalny "Ziemia Suska"

Prezentuje folklor Górali Babiogórskich, kultywuje śpiew, obrzędy i tradycje miejscowe. Posiada w swoim repertuarze także programy, jak: „Na Szczepana”, „Na Ostatki”, „Wesele”, „Zabawa w Karczmie”, „Zbójnicki”, „Ogólny”, Obrzędy Bożego Narodzenia”. Zespół wykonuje pieśni babiogórskie, wykorzystuje w programach tańce z tego regionu. W skład zespołu wchodzi również tradycyjna kapela góralska. Zespół zawiera w swoich programach nowe, dawne, miejscowe, żywiołowe tańce, jak: „Obyrtka podhybywano”, „Wściekło polka”, „Sztajer”, „Wywodzony”, „Zawojski”, „Siustany”, „Obyrtka”.

18:00 - 22:00

SUCHA BESKIDZKA ZAMEK

KONCERTY FESTIWALOWE

Prezentacje sceniczne wybranych grup. Zespoły zaprezentują długie programy (max 40 minut) z najciekawszymi i najbarwniejszymi elementami folkloru kraju pochodzenia.

Francja, Brazylia, Serbia, Indonezja

22:00 - 23:00

SUCHA BESKIDZKA ZAMEK

KONCERT ZESPOŁU IWAN IWANILIA

Iwan Iwanilia to zespół założony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Pasja i miłość do muzyki tradycyjnej pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. Podczas wielu prestiżowych festiwali muzycy występowali w niemal całej Europie oraz Ameryce Północnej, a także w Chinach. Oryginalne kompozycje i aranżacje wykonywanych utworów odznaczają się wieloma elementami klasyki, jazzu i muzyki współczesnej poprzez improwizację, specyficzną ornamentykę oraz różnorodność wykorzystywanych technik instrumentalnych i wokalnych.

Więcej o artystach >>>

 

21:45- 23:00

RYNEK W MYŚLENICACH

KONCERT ZESPOŁU BALKANSCREAM

Balkanscream – siedmioosobowy kolektyw w połączeniu hip-hopu i muzyki bałkańskiej.
Balkanscream próbuje ukazać własny niepowtarzalny klimat, poprzez wprowadzenie instrumentów elektronicznych i orientalnych, starając się w pełni przenieść słuchacza w inny wymiar.

Więcej o artystach >>>

NIEDZIELA 17 LIPCA 2016

12:00 - 14:00

BAZYLIKA GROBU BOŻEGO W MIECHOWIE

MSZA ŚWIĘTA

Msza święta w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie odbędzie się w niedzielę z udziałem wszystkich artystów uczestniczących w Festiwalu. Podczas mszy każda z grup zaśpiewa lub zagra pieśń religijną ze swojego kraju. Po zakończeniu przewidziano przemarsz wszystkich artystów na estradę, gdzie będą odbywać się zaplanowane koncerty.

12:00 - 14:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

Warsztaty rękodzieła i przegląd kapel

WARSZTAT: Małopolski konik. Przytulanka. 
KAPELE: Francja, Brazylia

Nowy element w programie Festiwalu. Otwarte warsztaty zabawkarskie podczas których uczestniczy samodzielnie pod okiem profesjonalnego instruktora przygotują własne prace. Warsztatom towarzyszyć będą koncerty zagranicznych kapel.

Więcej o warsztatach ZAPISY >>> 

12:30 - 13:00

Ulice Miechowa

Korowód Festiwalowy

Barwny korowód festiwalowy ulicami Miechowa w okolicach Rynku. Przejście wykonawców do Amfiteatru przy Centruk Kultury i Sportu w Miechowie

13:00- 13:30

AMFITEATR PRZY CENTRUM KULTURY I SPORTU

Zespół Pieśni i Tańca "Miechów"

Zespół Pieśni i Tańca „Miechów” powstał w 2012 roku jako zespół szkolny działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie i początkowo liczył 8 par. Dziś tworzy go już 15 par – uczniów klas IV – VI. Od 2015 roku działa również pod patronatem Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Zespół występował już podczas licznych uroczystości szkolnych i wydarzeń kulturalnych na terenie powiatu miechowskiego. Opiekunami zespołu są: choreograf – p. Zbigniew Polewka, dyrektor SP nr 1 – p. Anna Gawin, opiekun muzyczny – p. Urszula Stawiarska–Kurczych.

13:30 - 17:00

AMFITEATR PRZY CENTRUM KULTURY I SPORTU

KONCERTY FESTIWALOWE

Prezentacje sceniczne wybranych grup. Zespoły zaprezentują długie programy (max 40 minut) z najciekawszymi i najbarwniejszymi elementami folkloru kraju.

Kostaryka, Macedonia, Polska, Słowacja, Tajwan, Węgry

14:00 - 15:00

Rynek w Myślenicach

Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka"

Koncert ZPiT Ziemia Myślenicka w wykonaniu grup młodzieżowych i dziecięcych. W programie m.in. pieśni i tańce krakowiaków wschodnich, krakowski, lubelskie, narodowe i wiele innych.

15:00 - 18:35

RYNEK W MYŚLENICACH

KONCERTY FESTIWALOWE

Prezentacje sceniczne wybranych grup. Zespoły zaprezentują długie programy (max 40 minut) z najciekawszymi i najbarwniejszymi elementami folkloru kraju pochodzenia.

Francja, Brazylia, Serbia, Indonezja

18:00- 19:00

RYNEK W MIECHOWIE

AMFITEATR PRZY CENTRUM KULTURY I SPORTU

Wyjątkowy projekt artystyczny wywodzący się ze Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” .PRASŁOWIANKI tworzą byli wychowankowie zespołu „SŁOWIANKI”, którzy przekazali swój zespół i scenę młodszym pokoleniom.

Więcej o artystach >>>

19:00 - 23:00

RYNEK W MYŚLENICACH

KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU

Ostatnie KONCERTOWE wydarzenie festiwalowe. Widowisko stanowiące podsumowanie wszystkich artystycznych realizacji, które miały miejsce w czasie trwania Festiwalu. Na scenie ponownie zaprezentują się wszyscy wykonawcy z krótkimi programami (max 10 minutowymi). Zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki.

PONIEDZIAŁEK, 18 LIPCA 2016

16:00 - 17:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

Spotkanie autorskie i koncert kapel

Spotkanie autorskie z podróżnikiem Szymonem Kowalczykiem (do uzupełnienia)

WTOREK, 19 LIPCA 2015

17:00 - 18.30

MIEJSKA BIBLIOTEK PUBLICZNA

GALA FESTIWALU FRASZKI

Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Fraszka&Igraszka”. Rozstrzygnięcie konkursu uświetni występ jednego z zagranicznych Zespołów. Podczas spotkania wręczenie nagród, prezentacja zwycięskich fraszek.

20:00 - 21:00

Kawiarnia Festiwalowa "Cafe Młynek" (Rynek w Myślenicach)

koncert zagranicznych kapel

Koncerty zagranicznych kapel z Tajwanu i Serbii

ŚRODA, 20 LIPCA 2016

20:00 - 21:00

KRAKÓW ŁAGIEWNIKI

KONCERT W RAMACH ŚDM 2016

Koncertowa prezentacja Zespołów Festiwalowych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Koncerty odbędą się w Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Początek o godz. 20:00


CZWARTEK, 21 LIPCA 2016

18:45 - 20:15

KRAKÓW ŁAGIEWNIKI

KONCERT W RAMACH ŚDM 2016

Koncertowa prezentacja Zespołów Festiwalowych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Koncerty odbędą się w Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Początek o godz. 18:45

PIĄTEK, 22 LIPCA 2015

18:45- 20:15

KRAKÓW ŁAGIEWNIKI

KONCERT W RAMACH ŚDM 2016


Koncertowa prezentacja Zespołów Festiwalowych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Koncerty odbędą się w Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Początek o godz. 18.45

SOBOTA, 23 LIPCA 2016

18:00 - 20:00

KRAKÓW ŁAGIEWNIKI

KONCERT W RAMACH ŚDM 2016


Koncertowa prezentacja Zespołów Festiwalowych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Koncerty odbędą się w Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Początek o godz. 18.00