Goście specjalni 2014

JÓGA

jógaZespół JÓGA to duet składający się z Rafała Skowrońskiego (śpiew, efekty, bas) i Kamila Łukasiuka  (gitara, efekty, bas). Młodzi muzycy silnie inspirują się muzyką islandzką,  lecz za sprawą niesamowitego soulowego głosu wokalisty powstaje autorski,  zupełnie odmienny twór od dźwięków znanych nam z wyspy z północy.
Dowodem na wyjątkowość może być fakt, że podczas drugiego koncertu jaki zagrali  w swej karierze wygrali tegoroczny ogólnopolski przegląd zespołów  Rock’n'Roll Guga Music Parade i otrzymali propozycję supportowania Myslovitz, bezpośrednio od członków tego zespołu. Powstali raptem w styczniu tego roku,  debiutowali kilka miesięcy później jako pierwszy zespół w sezonie #3 wideosesji  SILESIA VIDEOSESSION, następnie wystąpili na scenie muzycznej festiwalu filmowego  KiloFF ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Niezmiennie wzbudzają  entuzjazm swoją oryginalną i niespotykaną w Polsce muzyką.

Czwartek, 3 lipca 2014 rok
godz. 21.00 – 22.00
Rynek Myślenice

 

ANGELA GABER

angela_gaberNieprzypadkowe spotkanie. Trzy światy. Polsko kazachski skład. Swoista interpretacja muzyki tradycyjnej oraz kompozycje własne, tworzące dziką przestrzeń wrażeń i odczuć.   Angela Gaber inicjatorka projektu do współpracy zaprosiła gitarzystę Aleksandra Czikmakow, kompozytora i aranżera z Kazachstanu. Do składu dołączył także Łukasz Sabat- multiinstrumentalista (saksofon, armeński duduk, wokal, elektronika). Jest to skład, który powstał w 2011 w Bieszczadach, od tego czasu, pracowali nad repertuarem, koncertowali. W 2013 wydali swój debiutancki album „Opowieści z Ziemi”. Tworzyli także muzykę do spektakli. Ich muzyka zwracała uwagę jury na wielu konkursach na interpretację muzyki tradycyjnej.  Ich muzyczny świat improwizacji zaskakuje i tworzy niepowtarzalną jakość, która nie jest obojętna dla słuchacza. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia- Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy- Mikołajki Folkowe.  Aktualnie pracują nad nowym, autorskim materiałem przy współpracy z perkusjonalistą, Ernestem Drelichem, który wypełnia muzyczną przestrzeń ciepła i rytmiczną energią.  Koncertują i poszukują nowych środków wyrazu.

Sobota, 5 lipca 2014 rok
godz. 22.00 – 23.00
Amfiteatr w Wygiełzowie 

 

HANKA WÓJCIAK

hanka_wójciakHanka Wójciak – Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, aktorka – amator, dziennikarka Redakcji Muzycznej Radia Kraków oraz kwartalnika kulturalnego Liry-Dram, góralka z Zakopanego.  Wybrane osiągnięcia: III nagroda Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 2008, I nagroda 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki 2010, Statuetka Srebrne Serce – II nagroda Festiwalu Twórczości Korowód 2011. Współpracowała  z Jarkiem Śmietaną (płyta „Psychodelic of Jimi Hendrix”); Anną Treter (płyta „Wielki Wiatr”), Jakubem Ostaszewskiem (wokale do spektaklu „Romeo i Julia” w reż. Agaty Dudy – Gracz, Teatr Stu w Krakowie); Tadeuszem Kulasem (wokale do spektaklu „Karamazow” w reż. Jacka Orłowskiego, Teatr im. Jaracza w Łodzi). Zabłysnęła także m.in. dzięki roli Panny Młodej w słuchowisku „Wesele”, opartym na dramacie S. Wyspiańskiego, w którym udział wzięli m.in. Anna Polony, Anna Dymna, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz (reżyseria: Andrzej Seweryn, premiera: Radio Kraków, luty 2012. W Radio Kraków prowadzi autorską audycję „Wieczór panieński”, poświęconą polskiej piosence.

 

Sobota, 5 lipca 2014 rok
godz. 21.15 – 22.30
Rynek w Myślenicach

 

PAULINA BISZTYGA

paulina_bisztygaPaulina Bisztyga pisze, maluje, śpiewa, komponuje. Ukończyła Liceum Plastyczne w Wiśniczu – dział ceramiki oraz historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Debiutowała wierszami w 1993 roku na łamach „Gazety Krakowskiej”, potem publikowała w „Dekadzie Literackiej” i w „Wiadomościach Kulturalnych”.   W 1998 i 1999 roku zdobyła nagrody na Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W 1999 r. Paulina Bisztyga zajęła II miejsce na 35. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie za utwór „Nie ma co się bać”. W 2000 r. zadebiutowała płytą pod tym samym tytułem. Jest autorką tekstów piosenek, do których współtworzyła muzykę wraz z Romanem Ślazykiem. Paulinie została też pierwszą laureatką stypendium imienia Marka Grechuty, przyznawanego najbardziej obiecującym spośród młodych artystów występujących na Studenckim Festiwalu Piosenki.  W swej twórczości Paulina czerpie inspirację z wielu dziedzin sztuki, łącząc różne formy działalności twórczej a przy tym nie podlegając aktualnym modom, konsekwentnie podążając własną drogą artystyczną.

Niedziela, 6 lipca 2014 rok
godz. 17.00 – 18.30
Rynek w Miechowie