Goście specjalni 2019

PIĄTEK, 12 lipca 2019, godz. 21.00 – 22.30
Rynek w Myślenicach 

MYŚLENICKI BAL TROPIKALNY

1G9A7911_prev

Zagra DJ Kuba Kozak. Kuba Kozak z folklorem jest związany od lat.  Wraz z Trupą Teatralną Warszawiaki zgłębia korzenie swojego miasta odnajdując i odtwarzając na żywo stare piosenki stołecznych ulic, zaułków i szemranych knajp.  Jako DJ sięga do roots’owych brzmień z dalekich stron. Tropikalne basy i hałasy z puszczy Amazońskiej przeplatają się w jego setach z wysokimi, głośnymi brzmieniami bałkańskich trąbek, melodiami arabskimi z zachodniej Sahary i Syrii, szalonymi indyjskimi śpiewami i białymi głosami z Ukrainy.  Globalna Folkoteka podbita głębokim basem. Nie da się przy niej siedzieć spokojnie.

SOBOTA, 13 lipca 2019 r., godz. 21.00 – 22.30
Rynek w Myślenicach

PSIO CREW

„Psio Crew” (wym. „psio krew”) jest sekwencją dźwięków, używanych w celu rozładowania napięcia wynikającego z uniesienia emocjonalnego. „Psio Crew” należy do grupy nieprzyzwoitych zwrotów słownych i jest reakcją, odpowiedzią na bodźce, które docierają do nas z otaczającego świata.Potencjał energetyczny uwolniony w czasie występowania tego gwarowego przekleństwa, może wywołać stan nadmiernego podekscytowania i przyspieszenie czynności serca, a u niektórych przedstawicieli gatunku homo sapiens nawet oburzenie i inne działania niepożądane. Ten niegroźny wulgaryzm (z łać. vulgaris – ludowy) w najbardziej trafny sposób definiuje dokonania wyżej wymienionej grupy.

 

NIEDZIELA, 14 lipca 2019 r., godz. 21.00 – 22.30
Rynek w Myślenicach

BUM BUM ORKeSTAR

 

Bum Bum Orkestar odwołuje się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.