Goście specjalni 2016

Iwan Iwanilia

Sobota, 16.07.2016, Sucha Beskidzka
Iwan Iwanilia to zespół założony w 2015 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie.
Ogromna pasja i miłość do muzyki tradycyjnej pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty, której premiera przewidziana jest na połowę roku 2016. Wykonując różne gatunki muzyczne podczas wielu prestiżowych festiwali w niemal całej Europie, Ameryce Północnej, Kanadzie, a także w Chinach, artyści występowali już m. in. obok takich sław jak: Nigel Kennedy, Hans Zimmer, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer czy Tomasz Stańko.
iwaniwanilaCzłonkowie zespołu Iwan Iwanilia to młodzi, lecz doświadczeni muzycy estradowi od lat działający na rynku muzycznym. Specjalizują się w grze na akustycznych instrumentach oraz śpiewie, łącząc muzykę etniczną i jazz. Tworzą własne oryginalne aranżacje tradycyjnych utworów ludowych, sięgając po elementy klasyki, muzyki
współczesnej, improwizację, specyficzną ornamentykę oraz różne techniki wokalne i instrumentalne. Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, iż autorem polskich tekstów do kompozycji muzyków jest Zbigniew Książek – twórca wielokrotnie nagradzanego „Tryptyku Świętokrzyskiego” napisanego wspólnie z kompozytorem Piotrem Rubikiem i autor tekstów piosenek m.in. Michała Bajora, Zbigniawa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego czy zespołu Brathanki.
Iwan Iwanilia to zespół, który w niezwykły sposób łączy tradycję i nowoczesność. To muzyka prezentowana przez artystów, którzy na tyle opanowali sztukę gry na swoich instrumentach, że stać ich zarówno na wirtuozerię jak i zabawę dźwiękiem. Na koncertach zespół Iwan Iwanilia prezentuje nowoczesne aranżacje muzyki ludowej. Brzmienia prezentowanych utworów zaczerpnięte głównie z tradycji i bogactwa folkloru bałkańskiego, zostają zabarwione inspiracjami muzyką rumuńską, cygańską, karpacką, macedońską czy bułgarską.
To połączenie niebanalnie dobranego repertuaru i brawurowego wykonania, muzycy podają w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym. W ofercie specjalnej, zespół posiada również wyjątkowy program artystyczny, oparty na muzyce klezmerskiej inspirowanej tradycyjnymi melodiami żydowskimi, najczęściej granymi i śpiewanymi na krakowskim Kazimierzu skąd wywodzi się grupa Iwan Iwanilia.

Balkanscream

Sobota, 16.07,2016,  Myślenice Rynek
Balkanscream – to siedmioosobowy kolektyw który łączy w sobie hip-hop i muzykę bałkańską.Jako muzycy mieli przyjemność występować na wielu koncertach i prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, takich jak : Heineken Opener Festival, Sziget Festival Budapest, FMF Kraków (Festiwal Muzyki Filmowej) i wielu innych.

Zespół tworzą absolwenci krakowskich oraz katowickich akademii muzycznych. Swoim mocnym brzmieniem i wyszukanymi melodiami, trafiają do ucha nawet najbardziej wymagającej publiczności. Podsumowaniem rocznej pracy jest album o nazwie „Street Melodies”, która obecnie jest dostępna na rynku muzycznym. Jest to początek drogi, która w połączeniu profesjonalizmu i nowoczesności, ukazuje cały wachlarz brzmień szeroko pojętej muzyki bałkańskiej.

balcan

Pakistańskie Sufi Pop&Rock

Piątek, 15.07.2016, Myślenice Rynek 
Niezwykły artystyczny projekt prosto z Pakistanu. Jedni z najbardziej rozpoznawalnych w tym kraju wykonawców. Autorzy hitowych przebojów. Inspirują się muzyką folkową, pop a także rockiem. Po raz pierwszy w Polsce z pełnym koncertem. Jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń Festiwalowych.

sad2

Liderem Zespołu jest Saada Sultan . Jest on utalentowanym muzykiem , gitarzystą, kompozytorem oraz producentem. Saad Sultan wydał takie hity jak ‚Kya Hua’ „Pi Jaoon”, „Laiyaan Laiyaan”, „Akhiyaan Nu Rehn De” „Baliyay”, ” Tu mera nahi” „Tere Bin” .Saad współpracuje z takimi gwiazdami sceny Pakistańskiej jak Jal, Noori, Ali Sethi, Khawar Jawad, Rizwan Anwar i Omer Nadeem. Do tej pory Saad Sultan koncertował w Bangladeszu, Nelapu ,Indiach Afghanistanie ,Norwegii , Turcji oraz USA!