Etno_spotkania 2019

EtnoSpotkania
Festiwalowe spotkania podróżnicze i wykłady

etno_spotkania_2019

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to nie tylko muzyka i taniec z różnych części świata, ale także cykl spotkań autorskich. W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu zaproszenie organizatorów przyjęli niezwykli goście, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z kulturą i wieloetnicznością. Spotkania odbędą się w Caffe Festiwalowym (Restauracja Młynek, Rynek w Myślenicach). Udział w zaplanowanych wydarzeniach jest bezpłatny. Każde z wystąpień wzbogacone będzie materiałami filmowymi, muzycznymi i fotograficznymi. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach i wykładach, jest to doskonała okazja do spojrzenia na świat oczami osób, dla których podróże, i nie tylko, stały się sposobem na życie.

08.07.2019 r., (poniedziałek)
godz. 16.00-17.00

Caffe Festiwalowe (Restauracja Młynek)
Andrzej Oskwarek. Muzyka Ludowa w Trzebunii

Spotkanie autorskie z Andrzejem Oskwarkiem autorem publikacji pn.: Muzyka Ludowa w Trzebuni. Śpiewnik połączona z koncertem Trzebuńskich Kliszczaków – zespołu ludowego wykonującą tradycyjną muzykę Kliszczaków. Mała monografia Andrzeja Oskwarka, napisana przez rodowitego mieszkańca Trzebuni, znacząco poszerza wiedzę na temat zarówno najważniejszych obrzędów rodzinnych i dorocznych obchodzonych w tej miejscowości oraz towarzyszącej im muzyce, jak również na temat repertuaru religijnego.

11.07.2019 r., (czwartek)
godz. 17.00-18.00

Caffe Festiwalowe (Restauracja Młynek)
Andrzej Boryczko. Spotkanie wokół kultury łemkowskiej

Spotkanie z pasjonatem, kolekcjonerem, miłośnikiem historii i… malarzem. Człowiek wielu talentów Andrzej Boryczko, to niezwykle utalentowany badacz i odkrywca, którzy przemierza Małopolskę wzdłuż i wszerz poznając jej urokliwe historie, tajemnice i opowieści. Podczas zaplanowanego spotkania Andrzej Boryczko opowie o bogatej tradycji, kulturze i dziejach Łemkowszczyzny.

12.07.2019 r., (piątek)
godz. 17.00-18.00

Caffe Festiwalowe (Restauracja Młynek)
Patryk Rutkowski. Ekspansyjna Tożsamość – Świat na pograniczu lachowsko-pogórzańskim

Ekspansyjna Tożsamość – Świat na pograniczu lachowsko-pogórzańskim, to motyw przewodni spotkania z Patrykiem Rutkowskim choreografem Regionalnego Zespołu Mystkowianie. Patryk Rutkowski jest autorem książki Korzenna. Wybrane zagadnienia kultury ludowej na pograniczu lachowsko-pogórzańskim, w której opowiada o współistnieniu dwóch tradycji, relacji mieszkańców pogranicza i unikalnych wytworach kultury lachowskiej i pogórzańskiej.

16.07.2019 r., (wtorek)
godz. 16.30-18.30

Caffe Festiwalowe (Restauracja Młynek)
100/100 Kobiety o Kobietach w Kręgu Kultur Świata.

100/100 Kobiety o Kobietach w Kręgu Kultur Świata. Kobiety rysując mandale folkowe rozprawić będą o różnorodności kultur i wspólnych elementach życia kobiet, mieszkanek Chin, Korei, Nepalu, Nowej Zelandii, Portoryko, Tajwanu, Rumunii, Serbii i Polski. Będzie moc ciekawostek oraz o tym jak wyglada w świecie kobiet work life balance.