Zostań wolontariuszem IFM

Organizatorzy Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2018 rozpoczęli nabór wolontariuszy do piątej – jubileuszowej edycji Festiwalu. Do 31 maja 2018 roku można nadsyłać swoje zgłoszenia.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się wejść w świat wolontariatu czeka wspaniała przygoda podczas  jednego z największych festiwali folkloru w Polsce.

Festiwal folkloru i przyjaźni

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to organizowany od 2014 roku festiwal podczas którego prezentują się zespoły pieśni i tańca z różnych części świata. Do tej pory, przy okazji festiwalu, Małopolskę odwiedziły grupy m.in. z Indonezji, Tajwanu, Meksyku, Brazylii, Kenii, RPA oraz wielu europejskich Państw. Przez 10 festiwalowych dni w trzech Małopolskich miejscowościach odbywają się koncerty, spotkania, happeningi oraz inne aktywności prezentujące bogactwo polskiego i zagranicznego folkloru.  Całe przedsięwzięcie obsługiwane jest przez wolontariuszy w różnym wieku. Wystarczą dobre chęci, zapał do pracy i uśmiech na twarzy każdego dnia. Wolontariuszom zawsze towarzyszy atmosfera przyjaźni i przygody, bo takie właśnie są Małopolskie Spotkania z Folklorem – sposobem na przygodę życia i niezwykłe przyjaźnie.

Co w zamian?

Wolontariat, to oprócz świetnej zabawy także szansa na spore doświadczenia zawodowe w międzynarodowym środowisku. Wszyscy w równym stopniu zaangażowani są w najróżniejsze przedsięwzięcia, to nie tylko techniczne wykonywanie zleconych czynności, ale także realne kształtowanie całego programu poprzez własne zaangażowanie i pomysły. Festiwal jest bowiem zbiorem różnych idei i wartości. Dzięki pracy podczas Małopolskich Spotkań z Folklorem nauczysz się pracy zespołowej, odpowiedzialności za powierzone zadania, samodzielności w działaniu, pracy pod presją czasu, poprawisz swoje umiejętności językowe a przede wszystkim wejdziesz we wspaniały świat przyjaźni i znajomości na całe życie.

Wolontariusz w podróży

Największą korzyścią z bycia wolontariuszem podczas Małopolskich Spotkań z Folklorem, to oprócz zdobycia praktycznych umiejętności, także szansa na dalekie i ciekawe podróże. Nie jest to tylko slogan „na zachętę” ale rzeczywistość, której doświadczają festiwalowi wolontariusze. Marzyłeś o podróży do Brazylii, Meksyku, Kostaryki czy na Tajwan? Nasi wolontariusze już tam byli. Dzięki poznanym podczas festiwalu  przyjaciołom spędzili fantastyczne wakacje w tych egzotycznych krajach. Wystarczył sam przelot, a na miejscu skorzystali z życzliwości zagranicznych artystów.

Kto może zostać wolontariuszem?

Praktycznie każdy. Wystarczy mieć ukończone 16 lat (w tym przypadku także zgodę rodziców), zapał do pracy, dobre nastawienie i … chęć przeżycia przygody. Nie ma znaczenia czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem. Czy mieszkasz w Myślenicach, Krakowie, Łodzi czy jesteś za granicy. Nic nie stoi na przeszkodzie byś dołączył do drużyny Małopolskich Spotkań z Folklorem. Organizatorzy gwarantują wszystkim wolontariuszom pełne wyżywienie, transport lokalny, ubezpieczenie a wskazanym osobom także nocleg. Wolontariusze powinni być dyspozycyjni na klika dni przed rozpoczęciem festiwalu i kilka dni po jego zakończeniu.  Jeśli myślisz o egzotycznych wakacjach w Polsce. To pomysł już masz gotowy!

Jak się zgłosić?

W pierwszym etapie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej www.festiwal.myslenice.pl w zakładce „volunteering” lub na facebooku @malopolskafestival. Czas
na przesłanie zgłoszenia mija 31 maja 2018 roku.