Spotkaj folklor z całego świata! W Myślenicach, Miechowie i Wygiełzowie rusza festiwal Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem.

Już w najbliższy piątek oficjalnie rozpocznie się Festiwal Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia na myślenickim rynku zaprezentują się wszyscy uczestnicy w tym folkowe zespoły z Meksyku, Tajwanu czy Kolumbii.

Koncert inaugurujący festiwal, to jedno z ważniejszych wydarzeń festiwalowych. Będzie dynamicznie, kolorowo, a przede wszystkim folkowo. Miks kultur, brzmień, strojów i temperamentów artystycznych. Zapowiada się ciekawie – zaprasza Piotr Szewczyk, dyrektor Festiwalu.

Festiwalowe prezentacje rozpoczną się już we czwartek. 3 lipca będzie można usłyszeć etniczne brzmienia z różnych części świata w ramach koncertu  „Muzyka Świata – Music of the World”. To nietuzinkowe widowisko będzie okazją do bezpośredniego i prawdziwego spotkania z międzynarodowym folklorem. Koncert rozpocznie się o 19 na rynku w Myślenicach. Na scenie zaprezentują się zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Kolumbii, Polski, Meksyku, Rumunii, Tajwanu i Ukrainy. Gościem specjalnym będzie zespół  Jóga.

Festiwal to prawdziwe święto folkloru – pierwsze tego typu w tej części  Małopolski. Podczas trwającego przez 5 dni wydarzenia okazję do zaprezentowania swojej kultury będzie miało aż 300 uczestników z 11 krajów i 3 kontynentów.

Spotkania z folklorem potrwają od 3 do 6 lipca w Myślenicach, Wygiełzowie i Miechowie. Oprócz licznych koncertów w ramach festiwalu odbędą się pokaz kulinarny kuchni świata „Taste of the World. Spróbuj Świata”, korowód festiwalowy ulicami Myślenic, czy folkowy kiermasz. Na scenie oprócz uczestników festiwalu wystąpią goście specjalni: Jóga, Angela Gaber Trio, Hanka Wójciak i Paulina Bisztyga. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Festiwal, to nowa propozycja na kulturalnej mapie Małopolski. Gospodarzem imprezy są Myślenice, ale będziemy także koncertować w Miechowie i Wygiełzowie. Jak sama nazwa wskazuje, to Małopolskie Spotkania z Folklorem, dlatego nie chcemy się ograniczać wyłącznie do jednego miejsca – mówi Kamil Kmieciak, zastępca dyrektora Festiwalu.

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem są afiliowane przez International Organization of Folk Art (IOV). Instytucja ta opiera się na statusie oficjalnej konsultacyjnej organizacji pozarządowej UNESCO i tworzy sieć ponad 3 000 naukowców, artystów i ekspertów w dziedzinie kultury i sztuki ludowej w 183 krajach.

W razie ulewnych deszczy impreza zostanie przeniesiona do Hali Widowiskowo Sportowej w 
Myślenicach przy ulicy Zdrojowej 9.

Honorowy patronat nad Festiwalem sprawują:  Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Radny Województwa Małopolskiego Mieczysław Kęsek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski.

Szukaj nas na:

facebook.com/malopolskafestival

twitter.com/IFM_MALOPOLSKA

instafram.com/malopolskafestival

youtube.com – International Folk Meetings Małopolska

flickr.com/photos/125715035@N04/sets/