Retransmisja koncertu finałowego online

Już w najbliższy piątek 8 sierpnia o godzinie 14.00  i 19.00 będzie można ponownie obejrzeć koncert finałowy pierwszej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2014.

Zarejestrowane 6 lipca w całości widowisko zostanie wyemitowane przez iTV Myślenice na stronie http://www.myslenice-itv.pl/.

- Transmisja jest bezpłatna. Wystarczy mieć dostęp do internetu i chwilę czasu by ponownie przenieść się na Myślenicki rynek i jeszcze raz przeżyć koncert finałowy naszego festiwalu – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

retransmisja_ANGmale

Przypomnijmy. W pierwszym tygodniu lipca 2014 z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” i przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Myślenice odbyła się

w Małopolsce pierwsza edycja nowego festiwalu folkloru pn. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem.  Jest to kolejna – obok Festiwalu Folkloru Ziem Górskich czy Święta Dzieci Gór inicjatywa o charakterze międzynarodowym prezentująca różne oblicza folkloru z całego świata.

- Specyfika naszej propozycji polega przede wszystkim na bardzo uniwersalnym rozumieniu i podejściu do folkloru. Konsekwentnie chcemy utrzymywać charakter naszego festiwalu, jako międzykulturowe spotkanie różnych tradycji i wartości. Naszym celem jest prezentacja różnych form folkloru – dbając nieustająco o jego atrakcyjność i wysoki poziom – wyjaśnia Karolina Druzgała – Pawlak, szefowa programowa Festiwalu.

Podczas czterech dni festiwalowych na scenach w Myślenicach, Wygiełzowie i Miechowie wystąpiło ponad 300 artystów z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Kolumbii, Polski, Meksyku, Rumunii, Tajwanu i Ukrainy. Ich występy obejrzało kilka tysięcy osób. Festiwal odbił się szerokim echem zarówno w mediach lokalnych jak i ogólnopolskich. Według zapowiedzi władz województwa małopolskiego, w przyszłym roku będzie miał on swoją kontynuację.

- Z całą pewnością będziemy kontynuować to fantastyczne przedsięwzięcie. Nie ulega to żadnej wątpliwości. Będziemy organizować kolejne sceny festiwalowe w Małopolsce Zachodniej. Myślenice nadal pozostaną główną estradą – jednak oddziaływanie festiwalu z pewnością będzie większe – wyjaśnia Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Koncert można ponownie obejrzeć dzięki iTV Myślenice