Hymn festiwalu rozbrzmiał nad myślenickim rynkiem. Rozpoczęły się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem.

Punktualnie o godzinie 19 na myślenickim rynku uroczyście zainaugurowano Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Wśród gości specjalnych znaleźli się m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz członkowie Komitetu Honorowego.

Uroczystość zainaugurowała prezentacja hymnu festiwalu oraz podniesienie oficjalnej Flagi Festiwalowej, wraz z prezentacją flagową wszystkich grup, które uczestniczą w imprezie. Po zakończeniu części oficjalnej sceną zawładnęły zespoły, które zaprezentowały przygotowane specjalnie na tą okazję programy artystyczne. Było głośno, kolorowo i przede wszystkim folkowo. Podczas koncertu zaprezentowały się zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Gruzji, Kolumbii, Polski, Meksyku, Rumunii, Tajwanu i Ukrainy.

- Ceremonia otwarcia była naprawdę widowiskowa – komentuje Marlena, turystka z Kielc, która przyjechała do Myślenic specjalnie na festiwal – ogromną siłą festiwalu jest to, że można zobaczyć kultury z naprawdę najdalszych zakątków świata.

Spotkania z folklorem potrwają od 3 do 6 lipca w Myślenicach, Wygiełzowie i Miechowie. Oprócz licznych koncertów w ramach festiwalu odbędą się pokaz kulinarny kuchni świata „Taste of the World. Spróbuj Świata”, korowód festiwalowy ulicami Myślenic, czy folkowy kiermasz. Na scenie oprócz uczestników festiwalu wystąpią goście specjalni: Jóga, Angela Gaber Trio, Hanka Wójciak i Paulina Bisztyga. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad Festiwalem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Radny Województwa Małopolskiego Mieczysław Kęsek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski.

Wszystkie zdjęcia z ceremonii otwarcia dostępne są tutaj.