Gwiazdy z Pakistanu

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaprezentują się popularne gwiazdy muzyki pop, rock i folk z Pakistanu. Znani wykonawcy zaśpiewają w Polsce swoje największe przeboje podczas koncertu inauguracyjnego w dniu 15 lipca 2016 roku w Myślenicach.

Aamir Aly

Basista , rozpoczął karierę w 2003, gra pop , rock oraz funk. Bierze udział w wielu projektach muzycznych z najsławniejszymi zespołami w Pakistanie takim jak : Noori, Call, Farhan Saeed, Roxen & Jal, Ali Sethi oraz Rizwan Anwar Koncertował w takich krajach jak Indie, Dubai, Malaysia, Thailand & Afghanistan.

Rizwan Anwar

Piosenkarz , rozpoczął swoją karierę w 2005 roku, interesuje się klasycznym śpiewem Sufi, ale sławę zyskał piosenkami pop.
Początkowo był frontmenem jednego z najbardziej znanych pop rockowych zespołów w Pakistanie Aaroh. Po tragicznej śmierci gitarzysty zespół sie rozpadał a Rizwan rozpoczął swoją karaoke jako solista . Popularność zyskał coverem „Laiyan Laiyan”, przy którym współpracował z topowym producentem muzyczny Saadem Sultanem .  Utwór ten został nominowany do prestiżowej nagrody Lux Style Awards 2015 w kategorii Najlepsza Ścieżka Dzwiękowa.
Współpracował z takimi sławami jak Fariha Pervez, Saad Sultan. W tej chwili koncertuje i nagrywa w najbardziej znanym studio muzycznym w Pakistanie Nescafe Basement Studio , gdzie zyskał ogromna popularność.

Saad Sultan

Gitarzysta, piosenkarz , producent muzyczny , kompozytor rozpoczął karierę w 2003 roku .Założyciel zespółu rockowo punkowego 2 Dimension. Saad Sultan wykonuje muzykę sufi, klasyczna ,folkowa , popowa oraz rock i punk. Jego najbardziej znane single to takie hity jak ‚Kya Hua’ „Pi Jaoon”, „Laiyaan Laiyaan”, „Akhiyaan Nu Rehn De” „Baliyay”, ” Tu mera nahi” „Tere Bin”. Będąc bardzo wszechstronnym muzykiem oraz producentem jest on zaangażowany w wiele projektów muzycznych , filmowych oraz działa społecznie. Wspôłpracuje z takimi sławami Pakistańskej sceny muzycznej jak Jal, Noori, Ali Sethi, Khawar Jawad, Rizwan Anwar and Omer Nadeem. Koncertował do tej pory w Bangladeszu Nepalu, Indiach, Afghanistanie, Norwegi, Turcji oraz USA!To jest jego druga wizyta w Polsce na Miedzynarodowych Małoposkich Spotkaniach z Folklorem.


Ali Aftab Saeed

Piosenkarz ,autor tekstów , aktywista ,reżyser oraz dziennikarz . Jeden z najbardziej prowokacyjnych artystów Pakistańskiej sceny muzycznej . Założyciel zespołu Beygairat Brigade, który gra polityczny pop . Ich najbardziej znany utwór to Alu Andey (Potatoes and Eggs) z 2011 , który przyniósł im sławę i rostał zakazany przez rząd Pakistanu, jednocześnie doprowadził wyborów parlamentarnych . Ali Aftab jest także zaangażowany społecznie w walkę o dostęp do edukacji dla dziewcząt w Pakistanie. Jego agencja produkcyjna Mishermayl, zajmuje sie szerzeniem sztuki takiej jak taniec , teatr muzyka wśród młodzieży poprzez organizowanie szkoleń , eventów oraz festiwali . Jego głównym celem jest pokaźnie pozytywnego obrazu Pakistanu w Europie i na Świeci oraz promowanie młodych artystów .